Akciové letenky Sicília od 71 eur

Ak premýšľate o letnej dovolenke na slnečnej Sicílii, máme pre vás zaujímavý tip. V ponuke sú totiž lacné letenky do sicílskej Catanie a to už od 71 eur. 

Catania leží na úpätí najvyššej činnej sopky Etny a je druhým najvačším mestom talianskeho ostrova Sicília. Mesto bolo niekoľkokrát zničené zemetrasením a niektoré miesta zostali pokryté lávou. Napriek tomu si Catania zachovala svoju jedinečnosť, budovy boli znovu postavené a dnes je považovaná za moderné mesto, ktoré sa vyrovnáva aj Palermu. 

Symbolom mesta je baroková fontána so slonom, v blízksoti ktorej sa nachádza množstvo pamiatok, múzeí, divadiel a tiež obchodíky a bary. Slony sa často objavujú na fontánach i verejných budovách a vzťahujú sa k bohyni Minerve, ktorá je patrónkou mesta.

Catania je mesto krásnej architektúry a výborného jedla. Nachádzajú sa tu piesčité i kamenité pláže, môžete si priplatiť i za súkromné pláže, ktoré sa radia k tým krajším. Nádherné čisté pláže sa nachádzajú v dedinke Taormina a z miestneho amfiteátru budete mať skvelý výhľad na okolie a pri troche šťastia budete vidieť i Etnu.

Z antickej minulosti sa zachovali 3 amfiteátre, hrad Castello Ursino, dóm sv. Agáty a  mnoho kostolov. Oplatí sa tiež vidieť kostol San Nicole a tiež rodinný dom skladateľa Vincenza Belliniho.    

Letenky Catania

Z Budapešti sa dostanete letecky do Catanie približne za 2 hodinky. Priame lety prevádzkuje letecká spoločnosť Wizz Air. Teraz sú navyše v ponuke lacné letenky, ktoré začínajú už od 71 eur. Nečakajte a vyberte si vhodný termín.

Lacné letenky na Sicíliu z Budapešti nájdete tu:

lacné letenky Catania