Dubrovník s letenkami už za 199 eur

Dubrovník s letenkami na leto už za 199 eur. Vaša letná dovolenka v Chorvátsku sa tak môže začať. Vymeňte cestu autom za pohodlný let priamo z Viedne. 

Ako povedal George Bernard Shaw, tí, ktorí hľadajú raj na Zemi, by mali navštíviť Dubrovník. Chorvátsky Dubrovník patrí medzi obľúbené turistické destinácie v Stredomorí a často je nazývaný i perlou Jadranu. Na každom kroku tu narazíte na historické pamiatky, prekrásne hradby, úzke kamenné uličky. Stredomorská kuchyňa je vynikajúca a bude pre vás malým kulinárskym zážitkom. Dubrovník sa dá ťažko opísať slovami, musíte ho jednoducho navštíviť. 

Mesto je obklopené starobylými hradbami, ktoré sa zachovali v pôvodnej podobe. Hradby urkývajú množstvo historických príbehov, palácov, uličiek, pevností a sú zapísané na zozname UNESCO. 

Centrom všetkého diania je určite Stradun, hlavná a obľúbená promenáda v Dubrovníku. Konajú sa tu mnohé podujatia a schádzajú sa tu predavači, umelci, remeselníci a zabávači. Významnou pamiatkou je goticko-renesančný palác Sponza, ktorý bol obchodným centrom starého Dubrovníka. 

Dubrovník, tak ako celé Chorvátsko, láka turistov predovšetkým svojim nádhernými, miestami až panenskými plážami a čistým morom. Pláže sú kamienkové a vhodné i pre rodiny s deťmi. Najznámejšia pláž v Dubrovníku je Banje, ktorá bola tiež zvolená za jednu z najlepších pláži na svete. Ďalšou atraktívnou plážou je Buža, ktorú skrývajú mestské hradby a dostanete sa sem cez kamenné vráta. 

Asi 700 metrov východne od dubrovníckeho prístavu sa nachádza ostrovček Lokrum, ktorý sa pokladá za súčasť Dubrovníka. Pre svoje geomorfologické zvláštnosti a svoju flóru je chráneným územím. Nachádza sa tu pláž Šunj, ktorá je pre svoj plytký vstup do mora a jemný piesok ideálna pre rodiny s deťmi. 

Dubrovník toho ponúka oveľa viac. Na svoje si prídu turisti, ktorí hľadajú oddych, ale i tí, ktorí bažia po dobrodružstve. 

Lacné letenky do Dubrovníka z Viedne nájdete tu:

letenky Dubrovník