Lacné letenky do Madridu od 100 eur

Madrid je rovnako krásny a ohurujúci ako Barcelona. Teraz sú navyše v ponuke akciové letenky už 100 eur s odletom z letiska v Bratislave. 

Spoznajte Madrid

Madrid, nazývaný i mesto kráľov, patrí jednoznačne k najkrajším mestám v Európe. Spoznávať ho je rovnako vzrušujúce ako sledovať futbalové derby medzi Real MadridFC Barcelona. Madrid často leží v tieni slávnejšej Barcelony, keďže nemá prístup k moru a slnečné pláže. Mnohí turisti ho však označujú za oveľa priateľskejšie a otvorenejšie mesto ako je striktná Barcelona. 

Madrid leží na Pyrenejskom poloostrove, v samotnom srdci Španielska. V meste žije viac ako 3 milióny obyvateľov a prúdia sem turisti z celého sveta. V Madride sa v minulosti nachádzalo mnoho medveďov a medveď opierajúci sa o strom madroňo sa stal tiež symbolom mesta v podobe sochy.  

Madrid má čo to spoločné i s našimi končinami, keďže najstaršia časť mesta sa nazýva Rakúsky Madrid a pochádza z čias vlády rodu Habsburgovcov v 16. - 17. storočí. 

Pamiatky v Madride

Najstaršia časť mesta sa nazýva Rakúsky Madrid a pochádza z čias Habsburgovcov, ktorí tu vládli v 16. - 17. storočí. 

Kráľovský palác (Palacio Real) je najstaršou budovou v meste a tiež sídlom španielskeho kráľa. V paláci sa nachádza 2800 izieb a jeho rekonštrukcia po silnom požiari v roku 1734 trvala celých 26 rokov. 

Gran Via je jedným z najväčších dopravných uzlov sveta, nachádza sa tu množstvo obchodíkov a tiež výborné hotely. 

Plaza Mayor predstavuje centrum celého Španielska. Kedysi sa tu konali popravy, neskôr tu bolo trhovisko a tiež sa tu organizovali byčie zápasy. Mnohí turisti označujú toto miesto za najkrajšie námestie v Madride. 

V meste sa nachádza množstvo parkov, záhrad a zelene, ktoré sú pozostatkom vášne španielskych kráľov a ich revírov. 

Ak máte túžbu vychutnať si Madrid, nie je lepší čas ako keď sú v ponuke akciové letenky. Najlacnejšie letenky na jeseň začínajú už od 100 eur a výhodou je, že v porovnaní s letnými mesiacmi sa v Madride nenachádza už také množstvo turistov. 

Lacné letenky do Madridu z Bratislavy:

lacné letenky Madrid