Letenka na Island z Prahy už od 131 eur

Lacné letenky na Island už túto jeseň len za 131 eur. Využite príležitosť a navštívte toto famózne miesto, kde srdce zaplesá dobrodruhom i milovníkom prírody. 

Island leží v Atlantickom oceáne neďaleko Grónska a je to najvzdialenejší ostrov Európy. Je to miesto, ktoré vždy lákalo a láka turistov svojou panenskou neskrotnou prírodou. Island je známy i ako ostrov ľadu, ohňa, čiernej lávy, zeleného machu, hučiacich vodopádov, rozľahlých ľadovcov, gejzírov, sopiek a elfov. Nie je to typická dovolenková destináciua, v ktorej by ste skúšali miestnu kuchyňu a navštevovali historické pamiatky. Na Island sa chodí pre zážitky a za dobrodružstvom. 

Island vám ukáže, že i v Európe sa dajú pestovať banány a i v nepeknom počasí si môžete vychutnať teplú vodu v prekrásnej Modrej lagúne. Krajina je priateľská najmä v lete a ak budete mať šťastie, v septembri je možné vidieť i polárnu žiaru. 

Doslova exkluzívnym zážitkom je Zlatý islandský trojuholník - zlatý vodopád Gulfoss, stále aktívny gejzír STrokkur a známy Geysir, ktorý dal meno všetkým gejzírom. 

Reykjavík je hlavýným mestom Islandu a jeho dominantou je Hallgrimov kostol. Zaujímavou pikoškou je fakt, že na Islande vládne najstarší parlament sveta. Zákonodárny zbor existuje od roku 930. 

Ak ste zatúžili po Islande, tieto super letenky vás tam môžu dostať. 

Letenky Praha - Reykjavík - Praha nájdete tu

lacné letenky island