Letenky do Nice koncom leta už za 139 eur

Letenky do Nice sú stále v ponuke za 139 eur aj na celý september. Vychutnajte si v tejto francúzskej kráske predĺžený víkend alebo rovno horúcu letnú dovolenku. Nice by ste mali určite vidieť. 

Letenky Nice

Azúrové pobrežie patrí medzi najpríťažlivejšie prímorské destinácie Európy a je klenotom južného Provensálska. Nice je dovolenkový sen azda každého cestovateľa. Teraz si svoj sen môžete splniť, pretože Austrian Airlines ponúka letenky do Nice už za 139 eur. Letí sa z letiska Viedeň (Schwechat) a za necelé 2 hodiny letu sa môžete kúpať v azúrovom mori. 

Spoznávame Nice

Najväčšou ozdobou Nice sú 8 kilometrov dlhé a udržiavané pláže, ktoré sú obklopené borovicovými a a smrekovými hájmi. V Nice sa nachádzajú tie najluxusnejšie pláže Francúzskej riviéry. Nice ich ponúka hneď 30. Asi najznámejšou je Promenade des Anglais (Promenáda Angličanov), ktorá je povinnou zastávkou každého návštevníka. Je to tiež najkrajšia promenáda vôbec v Európe. Promenade des Anglais je dlhá 6 kilometrov a lemuje pláž až po Operu. Celej scenérii dodáva očarujúci nádych azúrové Stredozemné more a farebné kvety. 

lacné letenky Nice

Historické centrum, Viex Nice, je útulné a nájdete tu typické kaviarničky, reštaurácie, nočné kluby a kopu obchodov. Centrum je spojením francúzskeho a talianskeho šarmu, pretože Nice bol po dlhú dobu súčasťou susedného Talianska a nazýval sa Nizza.  

Francúzska kuchyňa je znamenit a Nice je tým pravým mestom gurmánov. Spája sa tu množstvo chutí, o čom sa presvedčíte na každom kroku. Najznámejšou špecialitou je Salad niçoise, ktorého ingrediencie sú zemiaky, tuniak, vajíčko a bagetka. Skúste ochutnať tiež dary Stredozemného mora alebo socci, teplé lievance s paradajkami a sardelami. Pravú chuť dodá jedlám provensálske korenie a jemný olivový olej.  

Nice je mesto gurmánov. Francúzska kuchyňa je naozaj znamenitá a spája množstvo chutí, o čom sa presvedčíte na každom kroku. Najslávnejšou špecialitou v Nice je Salad niçoise. Je to šalát so zemiakmi, tuniakom, vajíčkom a bagetkou. Ochutnajte tiež dary Stredozemného mora alebo Socci, teplé lievance s paradajkami alebo sardelami. Tú pravú chuť dodáva jedlám provensálske korenie a delikátne jemný olivový olej. Bon Appétit.

Nachádza sa tu i najväčší kaňon Európy, kaňon rieky Verdon. Tiahne sa medzi Provensalskými a Prímorskými Alpami. Od pobrežia sa k nemu dostanete zhruba za dve hodiny. Je dlhý 21 kilometrov a v niektorých miestach dosahuje hĺbku 700 metrov. 

Akciové letenky do Nice z Viedne nájdete tu:

lacné letenky Nice