Letenky Lyon za 129 eur

Výlet do Francúzska je vždy skvelý nápad a obzvlášť vtedy, keď sú letenky za skvelé ceny. Lacné letenky do Lyonu sa teraz dajú kúpiť už za 129 eur.

Hneď po Paríži je Lyon druhé najväčšie mesto Francúzska. Záchováva si však náležitú hrdosť a postavenie. Je to významné mesto obchodu, centrum gastronómie a má patričné miesto v histórii kinematografie.

Letenky Lyon

Dol Lyonu premávajú pravidelné linky leteckej spoločnosti Austrian Airlines s odletom z letiska Viedeň (Schwechat). Približne za 2 hodinky letu sa dostanete na letisko Saint-Exupéry International Airport v Lyone. Mesto sa môže popýšiť dopravou na veľmi dobrej úrovni, súčasťou ktorej sú 4 linky metra, TGV, autobusy, taxíky a mikrobusy. Z letiska sa tak pohodlne dopravíte tam, kam potrebujete. Teraz sú navyše v ponuke lacné letenky za 129 eur, takže malý výlet do Lyonu sa naozaj oplatí.

Spoznávame Lyon

Lyon leží na sútoku riek Rhôna a Saôna a je staré približne 2000 rokov. Spoznávanie Lyonu je ojedinelou cestou v čase a kúltúrou. Je to akoby prechádzať rôznymi epochami, najmä obdobím renesancie, ktoré tu zanechalo významnú architektonickú stopu.

V lete je v Lyone veľmi príjemná teplota, a tak večerná prechádzka úzkymi uličkami centra, zaliatými viac ako 200 osvetlenými pamiatkami a domami, bude dych berúcim zážitkom.

Historická renesančná časť mesta je dodnes svedkom prosperujúcej epochy a je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je rozdelená do 3, časom takmer nepoznamenaných štvrtí: Saint Jean, Saint GeorgesSaint Paul.

Srdcom starého Lyonu je štvrť Saint Jean. V tejto historickej štvrti lyonského meštianstva s renesančnými budovami v ružovej farbe sa nachádza najvýznamnejšia stavba, gotická katedrála Saint Jean, ktorá je zapísaná na zoznamoch UNESCO.

V Lyone iste narazíte i na slávne traboules. Sú to skryté pasáže, ktoré spájali cez dom dve ulice a boli často využívané drobnými obchodníkmi a remeselníkmi. Vstúpte do traboules a nechajte sa okúzliť stredovekým obchodníckym Lyonom.

Štvrť Saint Georges je kolískou hodvábnictva, ktoré Lyon preslávilo a mesto na ňom zbohatlo. Navštívte námestie Trinité a Dom slnka, ktorý slúžil ako predloha predloha prvým kúskom Guignola, francúzskeho Gašparka. Vydajte sa ďalej uličkou Gourguillon, ktorá vedie do štvrte St. Just a Fourvière. Odtiaľ budete mať nádherný výhľad na Lyon a hrebienky Álp.

Spoločenskú štvrť Saint Paul preslávili početné kaviarne a divadlá. Námestie Place du Change je centrom, kde obchodníci a bankári prispievali veľkou mierou k tomu, aby sa z galskej metropole stalo najvýznamnejšie finančné mesto v Európe.

Lacné letenky Lyon z Viedne nájdete tu:

lacné letenky Lyon