Letenky New York za 399 eur

Super lacné letenky do New Yorku z letiska v Budapešti v termínoch od augusta do decembra za skvelých 399 eur. Aktuálne najlepšie letenky v ponuke. 

Objavujte mesto, ktoré nikdy nespí so super lacnými letenkami. Zabehnite si na parádne nákupy na 5th Avenue, urobte si selfie na Top of the Rock alebo si oddýchnite v Central parku. Veľké jablko vás nikdy nesklame, nech si vyberiete ktorýkoľvek termín v roku pre jeho návštevu. New York je skvelý nápad či už v lete alebo na jar, v zime alebo na jeseň.

Počasie v New Yorku

V New Yorku je typické vlhké podnebie, studená zima a horúce leto. V lete sa teplota pohybuje v priemere okolo 32 stupňov. Teplota mora v lete dosahuje 23 stupňov. 

Doprava v New Yorku

Určite si so sebou pribaľte extra pohodlnú športovú obuv. Vaše nohy sa vám isto poďakujú. Pešo sa totiž New York spoznáva najlepšie, i keď vďaka jeho rozlohe ho určite neprejdete celý. Najrýchlejšie sa dostanete z bodu A do bodu B metrom, ktoré premáva nonstop. MetroCard stojí od 2 do 80 USD. Môžete sa premiestňovať i autobusmi, ktoré sú čisté a premávajú často. Nevýhodou je, že sú extrémne pomalé a situáciu zhoršujú i časté a pomerne dlhé zápchy. Taxíky máte na každom rohu, ale sú pomerne drahé a ako to už býva, obzvlášť pre cudzincov majú “špeciálny¨ cenník. Ak sa rozhodnete pre taxík, zavolajte si ho cez appku Uber. Vyjde vás určite lacnejšie a navyše budete dopredu vedieť, koľko zaplatíte. 

Ubytovanie v New Yorku

Ceny za ubytovanie v New Yorku sú oveľa vyššie ako v iných častiach USA. Za noc v hoteli zaplátite od 100 USD. Najdrahšie ubytovanie je v Manhattane a v jeho okolí. Najlejpším a tiež najlacnejším riešením je rezervovať si ubytovanie vopred. Ponuka je široká a dá sa ubytovať za super ceny. 

Lacné letenky New York z Budapešti nájdete tu:

lacné letenky New York