Super lacné letenky na exotický Maurícius

Máme tu pre vás kúsok exotiky a malý raj na zemi. Maurícius, ostrov, ktorý musíte prebádať. Navyše teraz sú v ponuke super lacné letenky za 569 eur.

Spoznajte Maurícius

Táto letenka nie je len obyčajnou letenkou. Je to letenka priamo do raja. Ako povedal Mark Twain, najskôr bol stvorený Maurícius a podľa neho potom nebo ako jeho kópia. Ak zažijete toto miesto, určite mu dáte za pravdu. Celoročné slnečné lúče, nádherné pláže s bielym pieskom, tyrkysové more, z ktorého vystupujú korálové útesy. Neopísateľný je pohľad na vulkanické hory, ktoré lemujú celý ostrov. Maurícius je naozaj tak krásny ako na obrázkoch a je zhmotnením dovolenky snov.

Maurícius sa nachádza približne 900 kilometrov východne od ostrova Madagaskar a spolu s ostrovom Rodrigues a Réunion vytvára súostrovie Maskarény. Iba cca 15 hodín letu je tento vulkanický ostrov v Indickom oceáne vzdialený od Európy.

Miestna populácia je naozaj rôznorodá. Žijú tu obyvatelia s francúzskymi, kreolskými, indickým, ale aj čínskymi koreňmi. Mix kultúr ovplyvnil aj vývoj tunajšej civilizácie a postupne sa vytváral národ Mauríčanov, ktorí je považovaný za najprívetivejší na svete. Dôkazom je aj rôznorodosť náboženstiev, ktoré spolu žijú v jednej harmónii a to od hinduistov, cez kresťanov, moslimov až po budhistov.

Rýchly ekonomický rozvoj Maurícia je viditeľný. Nachádza sa tu množstvo luxusných hotelov a služieb na vysokej úrovni. Britská kolonizácia tu zanechala svoj rukopis v podobe pestovania čierneho čaju a tiež jazdy na ľavej strane. Koloniálne domy a tiež miestna francúzština sú zase pozostatkom z čias francúzskej kolonizácie.

Maurícius je známy najmä pre svoje dych berúce pláže, ktoré si je aj ťažko predstaviť, kým ich ozaj nezažijete. Maurícius je veľmi exotický a je domov rozmanitých druhov vtáctva. Atrakciou pre turistov sú opice, ktoré môžete bežne stretnúť v lese a občas i na frekventovanej ulici. Veľkým lákadlom je tiež plávanie s delfínmi vo voľnom oceáne.

Architektúra ostrova je veľmi rozmanitá ako aj jeho obyvateľstvo. Nájdete tu francúzske koloniálne budovy a o kúsok vedľa hinduistické alebo budhistické chrámy. Medzi najkrajšie časti ostrova patrí oblasť Le Morne, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Nenechajte si újsť národný park Black River Georges, ktorý obýva až 300 druhov rastlín a vtáky, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Fascinujúce sú i stometrové vodopády Chamarel na rieke St. Denis. Deti určite radi navštívia i miestnu zoo s obrovskými korytnačkami a krokodílmi.

Kam na Mauríciu

Turisticky najfrekventovanejšia je severná časť ostrova, okolo mestečka Grand Baie. Nájdete tu luxusné hotely, promenády s rôznymi obchodíky a množstvo reštaurácii. Najkrajšie pláže sa nachádzajú vo východnej časti ostrova, ktoré sú obrazom vulkanického pôvodu ostrova.

Milovníci potápania môžu obdivovať fascinujúci podmorský svet a korály. Vďaka korálom je more zdanlivo kľudné a je vhodné na kúpanie pre rodiny s deťmi. Najkrajšie pláže ostrova sú Grand Bay či Pereybere na severe ostrova a Flic-en-Flac na západe.

Veľkú časť ostrova pokrýva cukrová trstina a Maurícius patrí medzi svetových TOP exportérov cukru.

Počasie na Mauríciu

Maurícius by sa dal označiť ako ostrov s nikdy nekončiacim letom. Nachádza sa dvadsať stupňov južne od rovníka a striedajú sa tu iba dve ročné obdobia - leto a zima. Pojem zima nie je v tomto prípade úplne výstižný, pretože i počas tohto obdobia v roku sa tu teplota drží okolo príjemných 24 - 25 stupňov a rovnako i teplota oceánu je veľmi príjemná. Pre turistov je naojobľúbenejšie obdobie od októbra do apríla, kedy je vo väčšine sveta úraduje tá ozajstná zima. Od mája do septembra sú zrážky minimálne.

Lacné letenky na Maurícius z Viedne nájdete tu: